piątek, 2 września 2011

Szalona bilecikowa wyobraźnia

Podobno nie zaczyna się zdania od ,,ponieważ"ale ja zacznę! Ponieważ skończyły mi się wszystkie bileciki, które ostatnio pokazywałam, w przypływie nikczemnie małego czasu stać mnie było tylko na wyhaftowanie miniatur, z myślą o kolejnych bilecikach. Dałam upust fantazji pod wpływem Waszych ślicznych skrapkowych karteczek. Nie posiadam żadnych machin, które pomogłyby mi w oprawie kartek, jeżeli nie liczyć jedynego ozdobnego dziurkacza i zwykłego dziurkacza biurowego. To też natworzyłam, co natworzyłam, ale zabawa, była świetna, a brak radości przy tworzeniu czegokolwiek jest zwykłym mozołem! Powstały trzy bileciki hafcikowe i jeden tylko papierowy.


Pierwsze dwie karteczki oprawiłam przy pomocy delikatnej syntetycznej koronki i ozdobiłam motywami roślinnymi wykonanymi ręcznie.


Przy tym pierwszym granatowym bileciku trochę mnie poniosło, ale co się przykleiło to się nie odklei. Malutki hafcik uzupełniłam tasiemką pasmanteryjną. Druga karteczka- kopertowa, to filigranowe kwiatuszki posklejane w całość z kółeczek uzyskanych za pomocą dziurkacza biurowego.

Było, nie było, mam jednak kolejne bileciki, a przede mną zamówienia do wykonania, bardzo pracowity czas. Chciałam powitać jesień, jakimś oryginalnym hafcikiem, nawet jakiś mglisty pomysł się rodzi, ale chyba nie zdążę!

Mili moi, cieszę się z Waszych odwiedzin i licznych komentarzy, licznik tych ostatnich zbliża się do 1000, więc niebawem ogłoszę łapanie 1000 komentarza !
Pozdrawiam wszystkich entuzjastów robótek i do następnego wpisu!

32 komentarze:

 1. Widać ,że wyobraźnia to jedyny ogranicznik w tworzeniu- wcale nie trzeba arsenału dziurkaczy i innych cudów aby stworzyć piękne i oryginalne karteczki- tak ja te:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę nowe pomysły, które bardzo mi się podobają. Czasem najśliczniej wychodzi coś z niczego, zresztą pokazujesz nam, że potrafisz robić cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. urocze!! takie fajne i delikatne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bileciki są urocze! Jeden piękniejszy od drugiego! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tylko powiem że pewnie gdybym miała nawet 6 dziurkaczy to bym nie potrafiła wykonac tak pięknych kartek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja fantazja pozwala bawić się na całego! A bez niej nawet z udziałem przeróżnych dziurkaczy i innych machinerii nic tak pięknego by nie powstało. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Super są te bileciki, jeśli miałabym wybierać, to byłby to baaaaaaaaaaaaardzo trudny wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładne bileciki,zresztą jak wszystko co robisz.
  Pozdrawiam Beata

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście z całkiem zwyczajnych materiałów wyczarowujesz cudne kartki :). Koduje pomysły i w odpowiednim momencie nie zawaham się ich użyć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudne bileciki i wcale nie trzeba dużo sprzętu, wystarczy wyobraźnia, aby powstało coś tak pięknego i subtelnego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bez wspomagaczy wyszly piekne kartki..no coz pomysl sie liczy i wykonanie..Polacy umieja zrobic cos z niczego..gratuluje

  OdpowiedzUsuń
 12. Twoja pomysłowość, upór, cierpliwość i chęci stanowią wzór do naśladowania. Nie nachwalę się Ciebie, ale jak wyrazić słowami to, co ty nam dostarczasz. tyle piękna i wzruszeń. dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 13. gdybym miała wybierac to miałabym ogromny problem.

  OdpowiedzUsuń
 14. wspomaganie nie jest potrzebne, kiedy w ręku talent jest!
  Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Udowodniłaś, że bez tych wszystkich wypasionych dziurkaczy i innych gotowych ozdobników też można wyczarować coś pięknego :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bileciki, jak zwykle, bez zarzutu! I jak ci się tylko tak udaje połączyć wszystkie elementy w spójną całość!

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudne bileciki, a ten czerwony w szczególności mi się podoba:)Masz fantazję:))

  OdpowiedzUsuń
 18. fantazja fantazja bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się na całego... od razu widać, że cieszy Cię to co robisz, haftowane bileciki śliczne, ale ten rodzynek wśród nich karteczkowy jeszcze ciekawszy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. ale roznorodnosc :):)co jedna piekniejsza :):):)szalejesz :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Cóż za wysyp kolorowych cudeniek ;o)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja nie powinnam się wypowiadać na temat tych bilecików ponieważ nie jestem obiektywna. Kiedy widze kartki z haftem krzyżykowym to niestety pewne jest, że właśnie tę uznam za najpiekniejszą:) Uwilbiam ten haft a zwłaszcza miniaturowe motywy. Ciągle poszukuję schematów właśnie kwiatowych przedewszystkim :)
  Śliczne!

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak zwykle wszystko piękne,dopracowane.Ma Pani anielską cierpliwość.Podziwiam i pozdrawiam dorotanes.

  OdpowiedzUsuń
 23. Znowu nowości. Piękne. Wielkie brawa.

  OdpowiedzUsuń
 24. śliczne te bileciki-pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Śliczne bileciki.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Trudno mi pisoć bo nie mom chwilowo literki tej pierwszej z olfobetu ;) I teroz zostepuję jo literko O :) Nie gniewoj się zo ten oryginolny styl! :):):)

  Twoje bileciki super się prezentujo! Tok perfekcyjnie wykonone! Tylko pozozdrościć! :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Danielko jesli ty takie cuda stworzyłaś bez użycia specjalistycznego sprzętu to ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co byś zrobiła gdybyś go miała!!! Padam na kolana z wrażenia ...

  OdpowiedzUsuń
 28. Kolejne piękne i eleganckie dzieła !!! Z przyjemnością i zachwytem oglądam Twoje cuda !!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione tu miłe słowo.