poniedziałek, 23 maja 2011

Biedronkowy zawrót głowy

czwartek, 30 grudnia 2010
gif

Dzisiaj bardzo cieplutko, bo w odcieniach czerwieni - może zima złagodnieje. Dawno już miałam zrobić sobie parę potrzebnych rzeczy przydatnych w moim warsztacie pracy. Wczoraj dostałam natchnienie , które należało migiem  zrealizować, żeby nie poszło w las jak wiele innych... Dziś mam podpuchnięte oczy, ponieważ musiałam skorzystać z pomocy lupy. Materiał, na którym pracowałam ma drobniutki splocik , a przy tym jest nierówno tkany. Ale warto było! Chyba? - oceńcie sami.
Wykonałam sobie igielnik, poduszeczkę do igieł, niezgubkę do nożyczek i pojemniczek na większe ozdoby do haftu. Wzorek biedroneczki pochodzi z gazetki burdy ,,Haft krzyżykowy" sprzed 10 lat, reszta powstała na tak zwane wyczucie.
haft krzyżykowy
Tak prezentują się wszystkie razem.
haft krzyżykowy
Tutaj niezgubka oprawiona na dwóch przylegających  do siebie kwadracikach i słoiczek do ozdób - hafcik na nakrętce jest przymocowany na stałe, tak by nie spadał z nakrętki, gdy odkręcam słoik.
haft krzyżykowy
Poduszeczka do igieł i szpileczek będzie umcowana do podstawki po kremie, ale tej chwilowo brak, więc na razie w wersji zawieszki. Igielnik to oprawiony kartonik, wewnątrz wkleiłam poduszeczki z materiału, w które łatwo wchodzą igły.
haft krzyżykowy
A tak z bliska wygląda moja biedroneczka.
gif
gif

2 komentarze:

  1. jejku tak się spodobał Twój blog, że postanowiłam całego ogarnąć... i cały czas nie mogę wyjść z podziwu. Mam nadzieję, że nie będziesz miała mi za złe tego, że będziesz moją inspiracją :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawstydziłaś mnie, nigdy w życiu nie pomyślałabym, że mogę być czyjąś inspiracją!Ale jeśli tak, to cała przyjemność po mojej stronie!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione tu miłe słowo.