poniedziałek, 23 maja 2011

Haftowane różane wyznanie

piątek, 07 stycznia 2011
gif
hatowane prezenty
No i jakoś jeszcze wyrobiłam się z czasem! To, co dziś chcę Wam pokazać pomyślane zostało jako trio upominkowe. Wszystkie te ozdoby łączy kolorystyka oraz przewodni haftowany motyw - róże. Jednak każdy z tych drobiazgów osobno, też byłby miłym upominkiem na walentynki, urodzinki, imieninki, a także na ,,Dzień Babci", jeśli oczywiście same obdarowane nie zajmują się rękodziełem, a zachwycają się ręcznie robionymi drobiazgami..
hatowane prezenty
Dość spore pudełeczko po kremie do ciała nadać się może na ozdobny pojemniczek, wystarczy dobrać odpowiednio hafcik i przykleić  polimerem, ponieważ gładki plastik z trudem przyjmuje inne kleje.
hatowane prezenty
Koszyczek ( tu pokazany profil), to już trudniejsza sprawa! Wierzch i spód wykleiłam materiałem w kolorze ecru w delikatne gałązki róż, wnętrze z haftowanymi różami wykonane jest na białym lnie, a całość maskuje dość elastyczna ozdobna taśma pasmanteryjna.
hatowane prezenty
Wnętrze koszyczka. Całkowita dł.15.5 cm, szer. 8cm, wys.5.5 cm.
hatowane prezenty
Zawieszka - spodnia strona.
hatowane prezenty
Przód zawieszki - trzy serduszka  pół-poduszeczki w haftowane róże na białym lnie, ozdobione złoto-białym sznureczkiem, własnoręcznie skręconym. Serduszka przykleiłam do  3/4 części  kartonowego koła oklejonego płótnem w kolorze ecru, ozdobionego czerwoną taśmą pasmanteryjną , a całość dodatkowo upiększyłam kokardką.
gif

1 komentarz:

Dziękuję za każde pozostawione tu miłe słowo.