poniedziałek, 23 maja 2011

Na gałązce choinkowej

niedziela, 21 listopada 2010

Po długich eksperymentach nareszcie wpadłam na to jak zrobić efektowną ozdobę choinkową . Okazało się, że metoda jest  prosta, tyle że  stara. Wróciłam do szkolnych lat, kiedy to z kartek imieninowych wycinało się i szyło na praco-technice  różnego kształtu pudełka zwane bombonierkami. W mało sprawnych dziecięcych rękach nitka przerywała kartkę  i powstawała bombonierka szarpana, czyli nic.  Jednak jeśli odpowiedni kartonik okleić  haftem stanie się ona mocna i przy podstawowej intuicji plastycznej, czego jestem dowodem, można z niej tworzyć takie oto rożności.
Ozdoba ,,bombka" z granatowym haftem -czterostronna. Spośród prezentowanych ozdób najtrudniejsza do zszycia.
haftowana ozdoba
Dwzoneczek w kolorze żółtym, obydwie strony ten sam haft.
haftowana ozdoba
Dwoneczek z choineczką na jednej stronie, a na drugiej gwiazdki. Rozwartość dzwoneczków u dołu ok. 5cm, środek wyklejony białym papierem.
haftowana ozdobahaftowana ozdoba
,,Bombka" sopelek wykonana starą metodą na wypychanie - 3 strony w kolorowe gwiazdki wyszyte nićmi metalicznymi.
haftowana ozdoba
Zawieszka z gwiazdką wyszyta nićmi metalicznymi.
haftowana ozdoba
Ozdoby wykonane nowym sposobem są bardzo lekkie, haft równiutko naciągnięty, opływowość kształtów powoduje, że wyglądają bardzo wytwornie. Chwalę się teraz, ale przecież w imię skromności kłamać nie będę. Eksperymenty wciąż trwają i nie wiem, co się jeszcze urodzi.Oby wyszło coś ładnego , bo inaczej stracę czas. NIESTETY  NIE  MA  WIĘCEJ  MIEJSCA DO ZDJĘĆ NA BLOGU, NAPISAŁAM O ZWIĘKSZENIE POJEMNOŚCI - czekam na odpowiedź.
Pozdrawiwam gorąco wszystkich.

3 komentarze:

  1. Oj jaka szkoda ,jestem ciekawa jak zrobic te ozdoby sa śliczne!

    OdpowiedzUsuń
  2. W sprawie zdjęć wrzucaj je na Picassę a potem załączaj jako plik, zajmują dużo mniej miejsca a pozwalają na ekspozycję nawet dużych zdjęć bez obciążania bloga. Pozdrawiam oczarowana bombkami.

    OdpowiedzUsuń
  3. śliczne te ozdoby:) a możemy liczyć na jakiś mały kursik?:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione tu miłe słowo.