poniedziałek, 23 maja 2011

Haftowane gwiazdki

wtorek, 02 listopada 2010
gif
W minionym tygodniu nie miałam jakoś serca do haftowania kartek, to też niewiele ich powstało, chociaż czas nagli. Prezentuję jedynie dwa nowe wzorki pozyskane w sieci.
cross stitch
Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie nowy pomysł na ozdobę choinkową, no i udało mi się go zrealizować. Czy pomysł wart uwagi, to oceńcie już sami. Niestety jest dość pracowity, więc to pomysł dla cierpliwych. Ozdóbki wykonane są na białym zwykłym płótnie metodą richelieu ale dwustronnie - po wycięciu niepotrzebnych elementów powtórnie wyszywana jest lewa strona haftu, wówczas ozdoba będzie niemal identyczna z obu stron. Gotowy haft krochmalę na bardzo sztywno i przyszywam ozdobniki w taki sposób , by nie było widać tego szycia. Tak powstały zaledwie dwie gwiazdki i dzwoneczek, ale do mojego stroika na święta starczą. Z powodu naturalnego szarego dziś światła za oknem zdjęcia nie oddają w pełni efektu ozdoby.
Prawa strona
cross stitch
Lewa strona
cross stitch
Czasem myślę, co będzie jak opadnie mnie wena twórcza, z pewnością cieszyć się będzie moja koleżanka, która już pół roku temu zamówiła sobie obraz, dobrze, że kobieta jest bardzo wyrozumiała.       

2 komentarze:

Dziękuję za każde pozostawione tu miłe słowo.